"РИО" 28. јун 2014. године

Штампа

   28. јуна 2014. године, у Банатском Карађорђеву, на теренима за мале спортове ОШ „Никола Тесла“ у организацији Спортског савеза Општине Житиште и Савеза спорт за све „Корачај смело“, под покровитељством Скупштине Општине Житиште уз помоћ Месне заједнице Банатско Карађорђево и Покрајинског секретаријата за спорт и омладину Аутономне Покрајине Војовдине организоване су традиционалне једанаесте по реду рекреативне игре грађанки и грађана Општине Житиште, популарни „РИО“.

 

На играма је учествовало преко 450 такмичара из свих Месних заједница Општине Житиште и суседна МЗ Александрово. Као и до сада  учествовали су пунолетни грађани у десет спортских дисциплина.

Све присутне такмичаре и госте поздравили су генерални секретар Спортског савеза Општине Житиште Смиљка Јакшић ,председник Спортског савеза Миленко Мартиновић, председник Савета МЗ Банатско Карађорђево, а игре је свечано отворио председник Скупштине Општине Житиште Драган Миленковић.

Уз интонирање химне Републике Србије, најуспешнији спортисти за 2013.годину Бојана Новаковић и Милорад Капур подигли су на јарболе заставе Спортског савеза и домаћина МЗ Банатско Карађорђево.

Спортски савез Општине Житиште обезбедио је бесплатан превоз за све такмичаре, здравствену заштиту, осигурање такмичара, дипломе, медаље, пехаре, ужину и освежавајуће напитке, све потребне реквизите и судије по свим спортским дисциплинама...

 

РЕЗУЛТАТИ ПО ДИСЦИПЛИНАМА„ РИО 2014“

 

МАЛИ ФУДБАЛ: 1.МЗ Међа,  2. МЗ Торак, 3. МЗ Српски Итебеј.

 

БАСКЕТ: 1.МЗ Честерег, 2. МЗ Б. Карађорђево, 3. МЗ Б. Вишњићево.                                                                          

Најбољи тројкаш: Давид Катић – МЗ Торак

 

ОДБОЈКА: Жене: 1. МЗ Житиште, 2. МЗ Б. Двор, 3. МЗ Р. Тополовац.

Мушкарци: 1. МЗ Б. Вишњићево, 2. МЗ Торак, 3. МЗ Р. Тополовац.

 

ПИКАДО: Жене: 1. МЗ Б. Двор, 2. МЗ Житиште, 3. МЗ Р. Тополовац.

Мушкарци: 1. МЗ Међа, 2. МЗ Хетин, 3. МЗ Р. Тополовац.

Мешовито: 1. МЗ Б. Двор, 2. МЗ Р. Топововац и МЗ Торда, 3. МЗ Б. Карађорђево

 

НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПЦА: Жене: 1. МЗ Б. Карађорђево, 2. МЗ Б. Двор, 3. МЗ Хетин

Мушкарци: 1. МЗ Б. Двор, 2. МЗ Међа

 

БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА: Жене: 1. Светлана Кнежевић МЗ Честерег, 2. Чеке Анико МЗ Торда, 3. Бранка Мартиновић МЗ Б. Карађорђево.

Мушкарци: 1. Марко Глигић МЗ Честерег, 2. Драган Тривуновић МЗ Б. Двор, 3. Мирослав Михић МЗ Б. Карађорђево.

 

ОБАРАЊЕ РУКЕ: 1.Милован Тривуновић МЗ Б. Двор, 2. Бојан Голубовић МЗ Међа, 3. Ненад Смиљанић МЗ Б. Карађорђево.

 

ШАХ: 1. МЗ Честерег, 2. МЗ Александрово, 3. МЗ Торак                                                       

 

СТРЕЉАШТВО ЕКИПНО: Жене: 1. МЗ Б.Двор, 2. МЗ Житиште, 3. МЗ Торда.

Мушкарци: 1. МЗ Житиште, 2. МЗ Б.Двор, 3. МЗ Међа.

ПОЈЕДИНАЧНО Жене: 1. Слободанка ЈефтићМЗ С.Итебеј, 2. Милана Грбо МЗ Р.Тополовац, 3. Светлана Кнежевић МЗ Честерег.

Мушкарци: 1. Оскар Балог МЗ Б. Двор, 2. Теја Јефтић МЗ С. Итебеј, 3. Зима Атила МЗ Н. Итебеј.

 

СКОК У ДАЉ ИЗ МЕСТА: Жене: 1. Миљана Савићевић МЗ Житиште, 2. Маја Глушац МЗ Житиште, 3. Данијела Шупут МЗ Житиште.

Мушкарци: 1. Стефан Вишић МЗ Честерег, 2. Борислав Глигић МЗ Честерег, 3. Зоран Банов МЗ Међа

 

НАЈУСПЕШНИЈА МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА  је МЗ Б.Двор, а Месна заједница са највише такмичара је МЗ Међа.

Wednesday the 18th. Спортски савез Општине Житиште