Општинско првенство у атлетици 7. мај 2014. године

Штампа

Спортски савез општине Житиште наставља са реализацијом Плана и Програма рада за 2014.годину.

У среду 07. маја према календару за школска спортска такмичења, након одлагања због неповољних временских услова одржано је такмичење у Атлетици за ученице и ученике  Основних школа са територије наше Општине.

На такмичењу је учествовало преко 140 ученика заједно са својим наставницима, представницима Спортског савеза и Савеза за школски спорт „Корачај смело“, а такмичили су се у  осам атлетских дисциплина.

Велику помоћ у организацији ове спортске манифестације  пружио је ОФК „Бегеј“ Житиште.

Спортски савез општине Житиште обезбедио је бесплатан превоз за све такмичаре, ужину, освежавајуће напитке, здравствену заштиту, дипломе  и  медаље које је уручио председник Спортског савеза Миленко Мартиновић.

 

РЕЗУЛТАТИ:

  1.    Такмичење  у трчању  на 100 метара  за девојчице  и дечаке

      Девојчице: 1. Место Магдалена Матић  ОШ „Милош Црњански“

           2. место Кристина Ердељи ОШ “Ади Ендре“

                       3. место  Здравка Колак ОШ „Алекса Шантић“

     

      Дечаци:     1. Место Бранко Стојановић ОШ „Свети Сава“

                       2. место Јарослав Томић ОШ “Ади Ендре“

                       3. место  Никола Шебешћан ОШ „Милош Црњански“

 

2.   Такмичење у трчању  на 300 метара  за девојчице  и дечаке

          Девојчице:  1. Место Мартина Савићевић ОШ „Свети Сава“

                        2. место Милица Марков  ОШ „Милош Црњански“

                        3. место  Глорија Лелеа ОШ „Алекса Шантић“

 

      Дечаци:       1. Место Томислав Милић - ОШ „Свети Сава“

                         2. место  Гашпар Ердељи  ОШ “Ади Ендре“

                         3. место  Ервин Цирок ОШ „Милош Црњански“

                            

  1. Такмичење  у трчању  на 600 метара  за девојчице.

             1. Место Ивана Ђукић ОШ „Алекса Шантић“

                         2. место  Јелена Бановић  ОШ „Никола Тесла“

                         3. место  Александра Рапаић ОШ „Свети Сава“

 

Tакмичење у трчању на 800 метара  за дечаке.

            1. Место Зоран Банов ОШ „Ђура Јакшић“ Међа

                        2. место  Борислав Гајин  ОШ „Милош Црњански“

                        3. место  Вукашин Вуковић ОШ „Петар Кочић“

  1. Скок  у даљ  за девојчице  и дечаке.

 

Девочице:         1. Место Николина Сивчевић ОШ“Ђура Јакшић“ Б.Двор

                        2. место  Милица Никић  ОШ „Свети Сава“

                        3. место  Николина Дошеновић ОШ „Никола Тесла“

 

Дечаци              1. Место Страхиња Миљуш ОШ „Свети Сава“

                        2. место  Даниел Нађ ОШ „Ади Ендре“

                        3. место  Небојша Влаховић ОШ „Алекса Шантић“

Скок  у вис  за девојчице  и дечаке.

 

Девојчице:       1. Место Александра Рапаић ОШ „Свети Сава“

                       2. место  Кристина Околишан ОШ „Ђорђе Кожбук“

                       3. место  Ања Мијатовић ОШ „Свети Сава“

 

Дечаци:            1. Место Лазар Михољчић ОШ „Свети Сава“                    

        2. место  Петар Кнежевић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор

                        3. место  Драган Фратуцан ОШ „Ђорђе Кожбук“

    7.    Бацање   кугле  за девојчице  и дечаке

 

Девојчице:        1. Место  Сашка Ковачевић ОШ „Никола Тесла“

                        2. место  Наталија Јухас ОШ „Милош Црњански“

                        3. место  Маја Познановић  ОШ“Ђура Јакшић“ Б.Двор

              

Дечаци:            1. Место Младен Жарковић ОШ „Никола Тесла“

                        2. место  Миломир Тривуновић  ОШ“Ђура Јакшић“ Б.Двор

                        3. место  Никола Рапајић   ОШ „Никола Тесла“

              

  8.     Штафета  4 x 100 метара  за девојчице  и дечаке.

   

   Девојчице:    1. Место ОШ“Алекса Шантић“

                       Здравка Колак, Мирјана Зубац, Ивана Ђукић, Лидија Станишић

                       2. место  ОШ „Свети Сава“

                       Милица Рајлић,Милица Никић,Ања Мијатовић,Александра Рапаић

                       3. место  ОШ“Милош Црњански“

                       Магдалена Матић,Тамара Николић, Ања Илијин, Милица Марков

   

   Дечаци:         1. Место  ОШ „Свети Сава“

                       Бранко Стојановић,Страхиња миљуш,Дејан радивојевић,Давид Шош

                        2. место  ОШ“Милош Црњански“

                       Никола Шебешћан,Никола Стефановић,Давид Тот,Драган Фратуцан

                        3. место  ОШ „Ади Ендре“

                       Ронто Мартин, Нађ Даниел,Шимон Виктор,Јарослав Томић

ЕКИПНО ДЕВОЈЧИЦЕ :

 

  1.Место ОШ „Свети Сава“ Житиште

      2. место ОШ“Алекса Шантић“ Равни Тополовац

      3. место  ОШ “Милош Црњански“ Српски Итебеј

ЕКИПНО ДЕЧАЦИ:

 

  1.Место ОШ „Свети Сава“ Житиште

      2. место ОШ “Милош Црњански“ Српски Итебеј

      3. место  ОШ „ Ади Ендре“ Торда

Wednesday the 18th. Спортски савез Општине Житиште