Општинско првенство у атлетици 30. април 2015. године

Штампа

30. априла 2015. године на помоћном терену ОФК "Бегеј" у организацији Спортског савеза општине Житиште и савеза за школски спорт „Корачај смело“а под покровитељством Скупштине општине Житиште организован је Атлетски митинг –Општинско такмичење у Атлетици за ученице и ученике Основних школа са територије Општине Житиште.

 

Пре почетка такмичења договор са професорима физичког васпитања  око правила и пропозиција, за записничким столом Марко Нинковић, провера пријава распореда дисциплина.  Осам дисциплина у женској и мушкој конкуренцији.

Све ученике и наставнике поздравила је генерална секретарка Савеза Смиљка Јакшић, напомињући да се овим Атлектским митингом завршавају Општинска школска такмичења за ученике виших разреда за школску 2014.-2015. годину. Још једном се у име свих захвалила Локалној самоуправи која је покровитељ свих спортских манифестација на територији општине Житиште, свим основним школа, професорима, нашим основцима а посебно се захвалила ОФК „Бегеј“ на уступању терена и помоћи око организације.

Најуспешнијим медаље и дипломе уручила је директорица ОШ „Свети Сава“ Снежана Мајкић, а освојена медаља измамила је осмех и задовољство наших такмичара. Атлетика је ипак краљица спортова, да кренемо редом:

100 метара девојчице:

Треће место Данијела Вучићевић ОШ „Никола Тесла“ Бан. Карађорђево.

Друго место Мирјана Зубац ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац.

А прво место освојила је Магдалена Матић ОШ „Милош Црњански“ Српски Итебеј .

Код дечака треће место освојио је Никола Стефановић, ОШ „Милош Црњански“ Српски Итебеј .

Друго место Божо Барбул ОШ „Петар Кочић“ Честерег.

А први је био Срђан Мијатовић ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Дисциплина 300 метара:

Треће место освојила је Јелена Бановић, ОШ „Никола Тесла“ Бан.карађорђево.

Друга је Мартина Савићевић, ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Прва је Глорија Лелеа, ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац.

Треће место код дечака припало је Николи Косовићу , ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Други је био Данијел  Барбул, ОШ „Петар Кочић“ Честерег.

Најбржи је био Дејан Мијатовић, ОШ „Свети Сава“ Житиште.

600 метара девојчице:

Трећа је била Милица Јовановић, ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац.

Друга Милица Кордулија, ОШ „Ђура Јакшић“ Међа.

А златном медаљом окитила се Ања Саватовић, ОШ „Никола Тесла“  Бан.Карађорђево.

800 метара дечаци:

Треће место Стефан Свјетлица ,ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Друго место освојио је Ервин Цирок, ОШ „Милош Црњански“ Српски Итебеј.

А први је био Зоран Банов ученик ОШ „Ђура Јакшић“ Међа.

Штафета 4 пута 100 метара за девојчице:

Треће место освојила је екипа ОШ „Никола Тесла“  Бан.Карађорђево.

Друго место припало је ученицама ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Најбрже су биле ученице ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац.

Код мушкараца, опет треће место освојила је екипа ОШ “Никола Тесла“  Бан. Карађорђево.

Друга је била екипа ОШ „Петар Кочић“ Честерег.

Прваци, ученици ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Бацање кугле девојчице:

Трећа је била Глумац Анастасија ОШ „Никола Тесла“ Бан. Карађорђево.

Друга је Лидија Станишић, ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац.

А прва је била Катарина Сивчевић, ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор.

Код дечака: треће место Симо Бикић , ОШ “Никола Тесла“ Бан. Карађорђево.

Други је био Mиломир Тривуновић, ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор.

Прво место освојио је Александар Секошан , ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак.

Скок у вис, девојчице:

Треће место Емилија Гут ОШ „Ади Ендре“ Торда.

Друга је била Исидора Грбић, ОШ „Милош Црњански“ Српски Итебеј.

Најуспешнија је била Кристина Околишан ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак.

Треће место код дечака припало је Лазару Михољчићу, ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Друго Томаш Шандору, ОШ „Ади Ендре“ Торда.

А прво Томиславу Милићу, ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Скок у даљ, девојчице:

треће место Саманта Петровић, ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак.

Друга је била Кристина Ердељи, ОШ „Ади Ендре“ Торда,

а највише је скочила Николина Сивчевић, ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор.

Дечаци: треће место Глигор Раша, ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Друго место је освојио Дејан Ђукић, ОШ „Алекса Шантић“ Равни Топловац,

а првак је Секула Тамаш, ОШ „Милош Црњански“ Српски Итебеј.

У женској конкурецији, екипно најуспешније су биле ученице ОШ „Алекса Шантић“, а у мушкој ОШ „Свети Сава“.

Спортски савез је као и до сада обезбедио бесплатан превоз за све учеснике, ужину и освежавајуће напитке, дипломе и медаље а о здравственој заштити бриула је екипа Дома здравља из Житишта.

Много успеха на даљим такмичењима, корачајте смело бавите се Атлетиком!

Sunday the 17th. Спортски савез Општине Житиште