Јесењи крос 2. октобар 2015. године Банатски Двор

Штампа

Почетак школске 2015/2016 године је и почетак шкослких спортски такмичења. У организацији Спортског савеза општине Житиште, а под покровитељством Скупштине општине Житиште у петак 2.октобра на стадиону „Мирко Вучуревић“ одржан је традиционални петнаести по редуЈесењи крос ученица и ученика свих Основних школа са територије општине Житиште.

 

Све присутне поздравили су директорица ОШ „Ђура Јакшић“ Снежана Влајсављевић, а петнаести по реду крос отворио је заменик председника Општине Лазар Јене.

Ове године на Кросу у укупно 16 трка такмичило се  174 ученика  од првог до осмог разреда.

Трећу годину за редом у организацију Јесењег кроса укључила се и Општинаска организација Црвеног  крста, те је  свака трка представљала „Трку за срећније детињство“.

Велику помоћ у организацији пружили су ОШ „Ђура Јакшић“ из Банатског Двора која је и домаћин овој прелепој спортској манифестацији, МЗ Банатски Двор и УГ „Моје парче Европе“.

Велику захвалност дугујемо и ФК „Банат“ и њиховим челницима који нам сваке године уступају прелепи стадион „Мирко Вучуревић“.

Као и на свим манифестацијама Спортски савезобезбеђује превоз за све ученике, ужину, освежавајуће напитке ,медаље, здравствену заштиту. 

У укупно 16 трка најуспешнији су били:

ПРВИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (200 метара): 1.Сара Стојановић ОШ „Ђ.Јакшић“ Међа,2.Маја Тепић ОШ „Милош Црњански“ Хетин, 3. Маша Сучевић ОШ „Свети Сава“ Житиште.ДЕЧАЦИ (200 метара):1.Владан Кесић ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор,2.Давид Тривуновић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 3.Иван Живанов ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј.

ДРУГИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (300 метара):1.Б.Варга Река ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј, 2. Марина Кнежевић ОШ „Петар Кочић“ Честерег, 3.Тања Савић ОШ „Свети Сава“ Житиште.ДЕЧАЦИ (300 метара):

1.Алекса Кузман ОШ „Алекса Шантић“ Р.Тополовац, 2. Марко Глушац ОШ „Свети Сава“ Житиште,3. Милан Митровић  ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак.

ТРЕЋИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (350 метара): 1. Катарина Кош ОШ „Милош Црњански“ Хетин, 2.Едина Хеђеши ОШ „Милош Црњански“ Хетин,3. Ања Субичин ОШ „Алекса Шантић“ Р.ТополовацДЕЧАЦИ (350 метара): Никола Радаковић ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево, 2. Стефан Дарабош ОШ „Милош Црњански“ Хетин, 3.Давид Ђолаи ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (400 метара): 1. Пудар Теодора ОШ „Алекса Шантић“ Р.Тополовац, 2. Нада Миленковић ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево, 3. Милана Дрљача ОШ „Свети Сава“ Житиште.ДЕЧАЦИ (400 метара):1.Тома Акош ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј, 2. Адриан Патаи ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј, 3. Милан Родић ОШ „Свети Сава“ Житиште.

ПЕТИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (400 метара): Анастасија  Стојановић ОШ „Ђ.Јакшић“ Међа, 2. Алиса Шајин ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак, 3. Теодора Ђуричић ОШ “Алекса Шантић“ Р. Тополовац,ДЕЧАЦИ (500 метара):1. Душан Михољчић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 2. Манга Маћаш ОШ „Ади Ендре“ Торда, 3. Виктор Вираг ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј.

ШЕСТИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (400 метара): 1.Марина ТривуновићОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор, 2. Ванеса Петровић ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак, 3. Кристина Чордаш ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј.ДЕЧАЦИ (500 метара):1.Миленко Матић  ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј, 2. Милош Средић ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор, 3. Милош Ружин ОШ „Ђура Јакшић“ Међа.

СЕДМИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (500 метара):1.Анастазија Сабо  ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј, 2. Сања Њергеш ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор, 3. Уна Гаврић ОШ „Ђура Јакшић“ Међа.ДЕЧАЦИ (600 метара):

1.Милан Мијатовић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 2.Миливоје Зорић ОШ „Петар Кочић“ Честерег, 3. Срђан Врачар ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево.

ОСМИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (500 метара): 1. Николина Сивчевић ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор, 2. Милица Кордулија ОШ „Ђура Јакшић“ Међа, 3. Магдалена Матић ОШ „Милош Црњански“ С. Итебеј.ДЕЧАЦИ (600 метара):1.Горан Прошић ОШ „Ђура Јакшић“ Банатски Двор, 2. Дамир Становић ОШ „Ђура Јакшић“ Међа, 3. Никола Косовић ОШ „Свети Сава“ Житиште.

Златне, сребрене и бронзане медаље најбржим ученицама и ученицима уручио је заменик председника Општине Житиште Лазар Јене.

Thursday the 20th. Спортски савез Општине Житиште