"РИО 2016" Равни Тополовац 25. јун 2016. године

Штампа

У суботу 25.јуна 2016. године одржане су тринаесте по реду Рекреативне игре грађана општине Житиште, популарни „РИО“. Ове године због изградње фискултурне сале у Банатском Карађорђеву игре су одржане у Равном Тополовцу на теренима  и у фискултурној сали ОШ „Алекса Шантић“ .

Преко 370 такмичара, рекреативаца са територије Општине Житиште такмичило се у десет спортских дисциплина.

Све присутне поздравила је генерална секретарка Спортског савеза Смиљка Јакшић, председница Савета МЗ Равни Тополовац Љиљана Куљанин а игре је свечано отворио помоћник председника општине Житиште Вукан Обрадовић.

Уз интонирање Државне химне, заставе Републике Србије и Спортског савеза општине Житиште на јарболе су подигли најбоља спортисткиња за 2015. годину Александра Рапајић и најбољи спортиста Вукашин Варићак.

Технички организатор игара „РИО 2016“ Спортски савез општине Житиште под покровитељством Општине Житиште и ове године је успешно организовао игре. Обезбеђен је бесплатан превоз за све такмичаре, ужина и освежавајући напитци, здравствена заштита, осигурање такмичара, дипломе, медаље, пехаре, потребне реквизите и професионалне судије по дисциплинама.

Захвљаујемо се месној заједници Равни Тополовац, ОШ“Алекса Шантић“, ОК „Херцеговина“, КК“Карађорђево“ свим активистима и волонтерима Спортског савеза општине Житиште.

Корачајте смело.

РЕЗУЛТАТИ:

1. МАЛИ ФУДБАЛ

1.МЗ Честерег

2.МЗ Банатски Двор

3.МЗ Нови Итебеј

2.БАСКЕТ

М                                                                                           

1. МЗ   Банатско Карађорђево                                 

2. МЗ   Житиште                              

3. МЗ Честерег

Ж                               

1. МЗ Банатско Карађорђево                      

2. МЗ Међа

3.ОДБОЈКА

М                                                       

1. МЗ Равни Тополовац                   

2. МЗ Торак                                       

3. МЗ Међа

Ж

1. МЗ Равни Тополовац

2. МЗ Житиште

3. МЗ Банатски Двор

4.ПИКАДО

ЕКИПНО

М                                                       

1.МЗ Б.Карађорђево                        

2.МЗ Честерег                                   

3.МЗ Р.Тополовац

Ж

1. МЗ Б. Двор

2. МЗ Нови Итебеј

3. МЗ Торда

МШ

1. МЗ Р.Тополовац

2. МЗ Бан.Двор

3. МЗ Нови Итебеј

ПОЈЕДИНАЧНО

М                                                                   

1.Драган Влајић -МЗ Бан.Карађорђево     

2.Драган Бановић – МЗ Б.Карађорђево     

3.Слободан Дубајић- МЗ Честерег

Ж

1.Естер Павков – МЗ Банатски Двор

2.Наташа Настасе – МЗ Р.Тополовац

3.Јелена Павков – МЗ Бан.Двор

5.НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПЦА

М

1. МЗ Равни Тополовац

2. МЗ Торак

3. МЗ Банатски Двор

6.БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА

М                                                                               

1.Немања Милинковић - МЗ Торак                                   

2.Горан Живков –МЗ Међа             

3.Мићо Цвишић – МЗ Међа                       

7.ОБАРАЊЕ РУКЕ

1.Душан Тривуновић – Банатски Двор

2.Драгослав Магазиновић- Равни Тополовац

3.Дејан Тривуновић – Банатски Двор

8.ШАХ

1.Жељко Маковић – МЗ Нови Итебеј

2.Горан Китареску – МЗ Торак

3.Шандор Чилег – МЗ Нови Итебеј           

9.СТРЕЉАШТВО

ЕКИПНО

М                                                                   

1. МЗ Торак                                                               

2. МЗ Торда                                                               

3. МЗ Српски Итебеј           

Ж

1. МЗ Торда

2. МЗ Српски Итебеј

3. МЗ Равни Тополовац

ПОЈЕДИНАЧНО

М                                                                               

1. Теја Јефтић – МЗ Српски Итебеј                        

2. Раде Шарановић – МЗ Торак                              

3. Слободан Дубајић – МЗ Честерег

Ж

1. Слободанка Јефтић- Српски Итебеј

2. Милица Јованов –Бан.Двор

3. Чеке Анико – МЗ Торда

10.СКОК У ДАЉ ИЗ МЕСТА

М                                                                               

1.Зоран Лукановић – МЗ Међа                   

2.Мирко Тривуновић – МЗ Торак                          

3.Небојша Марковић – МЗ Честерег          

НАЈМАСОВНИЈА ЈЕ БИЛА МЗ РАВНИ ТОПОЛОВАЦ,

А НАЈУСПЕШНИЈА МЗ БАНАТСКИ ДВОР.

 

Thursday the 14th. Спортски савез Општине Житиште