Јесењи крос, Банатски Двор 4. октобар 2023. године

Штампа

Реализујући Програм рада и Опаративни план рада када је у питању школски спорт и школска спортска такмичења 4.октобра по традицији организовали смо Јесењи крос. На прелепом стадиону „Мирко Вучуревић“ у Банатском Двору окупило се око 170 ученика.


И ова спортска манифестација , као и све остале које организује Спортски савез општине Житиште организована је под покровитељством Општине Житиште која издваја значајна средства када је у питању школски спорт. Велику захвалност дугујемо ФК „Будућност“, МЗ Банатски Двор и ОШ „Ђура Јакшић“.Све присутне ученике, наставнике и родитеље поздравила је Смиљка Јакшић генерална секретарка Спортског савеза пожелевши свима пре свега много здравља а онда спортске среће.. И ове године јесењи крос је уједно био и Трка за срећније детињство. Са нама су били наши пријатељи из општинске организације црвеног крста ,сви смо имали циљ и сви смо били на старту , а најуспешнији су ипак смело протрчали кроз циљ.
Директорица ОШ „Ђура Јакшић“ Снежана Влајсављевић која је и домаћин овог кроса поздравила је све присутне а Дејан Мелар председник Спортског савеза општине Житиште и Месне заједнице свечано је отворио овогодишњи Јесењи крос.
Ученици од првог до осмог разреда трчало је своју трку за срећније детињство а најбољи су били:
ПРВИ РАЗРЕДИ ДЕВОЈЧИЦЕ (200метара) 1. Андријана Кинчеш ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 2. Весна Мркшић ОШ „Милош Црњански“ С.Итебе, 3. Сара Гаковић ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево
ПРВИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ (200метара)1. Елвис Стан ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак, 2. Павле Будимир ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј 3. Зоран Поповић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор
ДРУГИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (300метара) : 1. Лена Мијатовић ОШ „Свети Сава“ Житиште ,2. Слађана Илијин ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј, 3. Милана Грбо ОШ „Алекса Шантић“ Р.Тополовац
ДРУГИ РАЗРЕДИ ДЕЧАЦИ ( 300 метара): 1. Никола Гвозденовић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 2. Никола Тривуновић ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак, 3. Душан Петровић ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј
ТРЕЋИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (350 метара):1. Лаура Фракаш ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј, 2. Ника Недић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 3. Хана Ружа ОШ „Ади Ендре“ Торда
ТРЕЋИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ ( 350 метара):1. Страхиња Солдо ОШ „Алекса Шантић“ Р.Тополовац, 2. Лука Иванчевић ОШ „Свети Сава“ Житиште 3. Алекса Поповић ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј
ЧЕТВРТИ РАЗЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (400метара)1. Јелена Поповић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 2. Милева Јањић ОШ „Алекса Шантић“ Р.Тополовац, 3. Анђела Усковић ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ ( 400метара):1. Арсеније Станојевић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 2. Данило Сучевић ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево, 3. Младен Кордин ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј
ПЕТИ РАЗЕРД ДЕВОЈЧИЦЕ (400метара)1. Олга Димовић ОШ „ Ђура Јакшић“ Међа, 2. Наталија Дракслер ОШ „Свети Сава“ Житиште, 3. Анђела Тривуновић ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак
ПЕТИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ (500метара) 1. Милан Тривуновић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 2. Андрија Сарваш ОШ „ Ђура Јакшић“ Међа, 3. Ђорђе Радаковић ОШ „Петар Кочић“ Честерег
ШЕСТИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (400 метара) 1. Софија Сивчевић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 2. Милана Станојев ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј, 3. Анђела Дамјан ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак
ШЕСТИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ (500метара): 1. Дејан Лисица ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј,2. Милош Петковић ОШ „Свети Сава“ Житиште, 3. Габријел Филипов ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј
СЕДМИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ ( 500метара): 1. Лана Рапајић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 2. Теодора Вереш ОШ „Ади Ендре“ Торда, 3. Хана Сарваш ОШ „ Ђура Јакшић“ Међа
СЕДМИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ ( 600метара)1. Милош Ђукић ОШ „Свети Сава“ Житиште,2. Душан Петковић ОШ „Свети Сава“ Житиште
3. Матеја Тривуновић ОШ „Ђорђе Кошбук“ Торак
ОСМИ РАЗРЕД ДЕВОЈЧИЦЕ (500 метара):1. Ивана Стојков ОШ „ Ђура Јакшић“ Међа, 2. Ема Лехец ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј, 3. Сандра Поповић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор
ОСМИ РАЗРЕД ДЕЧАЦИ (600 метара) 1. Дарко Вираг ОШ „Милош Црњански“ С.Итебеј, 2. Страхиња Тривуновић ОШ „Ђура Јакшић“ Б.Двор, 3. Раде Кондић ОШ „Никола Тесла“ Б.Карађорђево
Као и на свим манифестацијама Спортски савез обезбеђује превоз за све ученике, ужину, освежавајуће напитке ,медаље, здравствену заштиту.
Златне, сребрне и бронзане медаље најбржим ученицама и ученицима уручила је директорица ОШ „Свети Сава“, председница Савеза за школски спорт Снежана Мајкић.
КОРАЧАМО СМЕЛО ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО....

Saturday the 25th. Спортски савез Општине Житиште